Odeszli
Na cmentarzu nie daj się okraść

(Fot. Sławomir Burzyński)

Policjanci przypominają zasady, o których warto pamiętać w dni poprzedzające 1 listopada, jak i w samo Święto Zmarłych.

Tłok w okolicach cmentarzy oraz na samych nekropoliach to raj dla kieszonkowców. Najlepiej nie zabierać wtedy większych kwot pieniędzy i cennych przedmiotów. Zewnętrzne kieszenie odzieży to zdecydowanie niewłaściwe miejsce dla portfeli i telefonów.

W czasie porządkowania i strojenia grobów nie pozostawiajmy torebek czy saszetek bez opieki, nie prośmy o pomoc przygodnie napotkanych ludzi. Zwłaszcza osoby starsze i samotne powinny zapewnić sobie towarzystwo krewnych lub znajomych. Drogie ozdoby, znicze i kwiaty warto położyć na grobach tuż przed świętem, aby zminimalizować ryzyko kradzieży.

Policjanci zalecają, aby o ile to możliwe korzystać z komunikacji miejskiej, gdyż część z ulic wokół cmentarzy będzie wyłączona z ruchu. Jadąc autobusem, szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu, nie traćmy z oczu torebki i unikajmy tłoku. W pociągu, zwłaszcza na dalekich trasach, nie rozmawiajmy z przypadkowymi osobami i nie przyjmujmy żadnych poczęstunków od współpasażerów. Wychodząc z przedziału, nawet na chwilę, zawsze zabierajmy ze sobą pieniądze i dokumenty.

Jadąc na cmentarz samochodem należy zapoznać się z obowiązującymi zmianami w organizacji ruchu. Samochód warto parkować w miejscach wyznaczonych pamiętając, aby nie zastawiać drogi innym. W tym dniu na drogi wyjedzie mnóstwo tak zwanych niedzielnych kierowców – policjanci zalecają więc szczególną ostrożność.

Apelują również do pieszych. Szybko zapadający zmierzch, opady deszczu, mgły – to wszystko ogranicza widoczność. Piesi powinni poruszać się właściwą stroną jezdni i mieć na ubraniach elementy odblaskowe. Rowerzyści powinni zadbać o prawidłowe oświetlenie swojego jednośladu.

Nadal głównymi przyczynami wypadków jest wymuszenie pierwszeństwa i nadmierna prędkość.

W tym dniach na drogi wyjadą niemalże wszyscy policjanci wydziałów ruchu drogowego. Należy spodziewać się zdecydowanie większej liczby patroli i kontroli.

Sławomir Burzyński

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA